Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

 

szukam pracy

Praca na budowie w Niemczech

  • Język niemiecki: podstawowa znajomość języka
  • Długość kontraktu: praca powyżej 12 miesięcy
  • Rodzaj kontraktu: praca stała w Niemczech
  • Opublikowany: 6 marca 2014 10:37
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
praca budowa niemcy

Opis

Mam 32 lata i interesuje mnie praca na budowie w Niemczech. Do tej pory pracowałem w branży budowlanej (przy budowie od podstaw domów jednorodzinnych, tj. fundamenty, murowanie, szalowanie, rozszalowywanie, zbrojenie) tutaj w Polsce w prywatnej firmie pod Kielcami. Poza budową od podstaw domów jednorodzinnych zajmowałem się także tynkowaniem domów oraz elewacją – ociepleniem domów wraz nałożeniem struktury. Mam także krótkie doświadczenie pracy w Niemczech. Najczęściej materiały z jakich były budowane domy to Poroterm oraz Ytong.

W pracy byłem najpierw pomocnikiem budowlanym (robienie zaprawy, donoszenie materiałów budowlanych). Następnie zacząłem murować z bloczków fundamenty. Fundamenty wykonywaliśmy dwoma metodami: poprzez wykop w ziemi, zrobienie belek zbrojeniowych i wylanie betonu oraz druga metoda: poprzez zrobienie ław. Po około dwóch latach rozpocząłem murowanie z Porotermu oraz z Ytonga, w zależności z jakiego domu był stawiany dom. Wykonywałem prace związane z szalowaniem jak: docinanie desek i stempli. mocowanie desek. Moje prace związane ze zbrojeniem to: docinanie prętów na odpowiednią długość, robienie belek zbrojeniowych, wiązanie zbrojenia drutem wiązałkowym. Po wylaniu betonu zwykle po około 4-5 tygodniach następowało rozszalowanie i budowa następnego poziomu.

Przy tynkowaniu (tynkowaliśmy ręcznie nie maszynowo) posiadam takie umiejętności jak: rzucanie ścian (nie umiem tynkować sufitów), zacieranie i gąbkowanie. Przy elewacji najczęściej kleję styropian, zacieram styropian, wiercę otwory w celu przymocowania płyty styropianu do ściany, nakładam siatkę i klej, potem druga warstwa kleju, następnie gruntowanie ściany i na końcu nakładanie struktury (umiem zarówno nakładać strukturę jak i zacierać ją). Posiadam także doświadczenie związane z ociepleniem poddaszy wełną mineralną i płytami kartonowo-gipsowymi.

Jestem osobą niepalącą i niepijącą co na budowach zdarza się dość często.

Dodam jeszcze że w międzyczasie ukończyłem zaocznie informatykę i było mi naprawdę ciężko, ponieważ pracowałem od poniedziałku do soboty (w niektóre soboty pracowałem nieraz do 18, 19 w okresie letnim). Szedłem na uczelnię wiele razy zmęczony. W związku z tym że nie mogę sobie znaleźć pracy jako informatyk, będę kontynuował pracę w budownictwie.

Aby skontaktować się z tym kandydatem prosimy o przesłanie e-maila na adres: biuro@praca-w-niemczech.pl (w tyule e-maila proszę podac ID ogłoszenia tj. 40753183f3b40fbc)

ID ogłoszenia: 40753183f3b40fbc

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Musisz być zalogowany, aby zapytać się o ogłoszenie.

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.